Duster-ul de 850 de cai putere a ocupat locul 3 la Pikes Peak 2011

iunie 27, 2011

Dacia Duster No Limit s-a clasat pe locul trei la Pikes Peak International Hill Climb 2011, competitie care are loc in fiecare an in Colorado, America. Duster-ul a fost pregatit de Renault Sport pentru a participa impreuna cu alte masini performante la categoria Unlimited.

Nobuhiro "Monster" Tajima a castigat locul 1, traversand traseul de 1439 de metri in 9 minute, 51 secunde si 278 miimi la volanul unui Suzuki SX4.
Pe locul doi s-a clasat Rhys Millen, conducand un Hyundai PM580, care a scos timpul de 10 minute, 9 secunde si 242 miimi.

Dacia Duster No Limit a fost pilotata de Jean-Philippe Dayraut care a ocupat locul 3 cu 10 minute, 17 secunde si 707 miimi, potrivit publicatiei Cotidianul.