Mai mulți fotbaliști, pe tabelul creditorilor Nordis

februarie 10, 2025

Atacantul echipei naționale, George Pușcaș, este unul dintre cei peste 1.200 de creditori ai companiei Nordis care solicită returnarea sumelor investite. Fotbalistul, în prezent legitimat la Bodrumspor, în Turcia, a investit peste 6 milioane de lei în proiectele imobiliare dezvoltate de Nordis.

Și alți fotbaliști se află în aceeași situație. Fostul internațional Florin Gardoș are de recuperat aproximativ 170.000 de euro, sumă investită în achiziția a două camere de hotel în stațiunea Mamaia.

Printre creditorii Nordis se numără și Alessandro Caparco, fost portar la Poli Iași și Târgu Mureș, în prezent antrenor la Dinamo. Italianul solicită aproape 120.000 de euro, sumă aferentă chiriei pe zece ani pentru un apartament cumpărat la malul mării, pe care Nordis urma să îl închirieze în regim hotelier.

Pentru cele mai recente știri:
https://euronews.ro/

Abonați-vă la canalul nostru de Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCbATDExtWstHnwWELZnXNZA

Urmăriți-ne și pe Social Media:
https://whatsapp.com/channel/0029VaCnS0e4Y9luISUdOk1n

https://www.facebook.com/ro.euronews
https://www.instagram.com/euronews_romania

@euronews.romania

Sursa: Youtube / Euronews Romania

Alte Stiri & Articole

Ooni Koda

Web site realizat de Dow Media servicii Web Design | Gazduire Web furnizata de SpeedHost.ro