Primul tur al alegerilor prezidențiale 2025 se află în plină desfășurare, iar 20,58 % dintre români au mers deja la urne pentru a-l alege pe următorul președinte.
George Simion, candidatul AUR la alegerile prezidențiale s-a prezentat la secția de vot alături de Călin Georgescu, fost candidat la alegerile prezidențiale de anul trecut.
Candidatul independent Nicușor Dan a declarat că a votat „cu realism pentru că România trăiește un moment dificil” și că a acordat votul celui „care să poată face dreptate”.
Crin Antonescu, candidatul PSD - PNL - UDMR, a declarat că a votat „pentru o Românie puternică și pentru viitorul copiilor noștri”, iar Elena Lasconi, candidatul USR la alegerile prezidențiale, a declarat că a votat „cu gândul că oameni de bună credință din țara asta vor vedea că hoții și corupții vor ajunge la pușcărie și că vor plăti tot ce au furat din buzunarele românilor.”
Pentru cele mai recente știri:
https://euronews.ro/
Abonați-vă la canalul nostru de Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCbATDExtWstHnwWELZnXNZA
Urmăriți-ne și pe Social Media:
https://whatsapp.com/channel/0029VaCnS0e4Y9luISUdOk1n
Tweets by euronewsro
https://www.facebook.com/ro.euronews
https://www.instagram.com/euronews_romania
@euronews.romania
Sursa: Youtube / Euronews Romania
Web site realizat de Dow Media servicii Web Design | Gazduire Web furnizata de SpeedHost.ro