Universitatea Politehnica București, parte din Boardul European la Nivel Înalt pentru Competențe

mai 20, 2026

Universitatea Politehnica București face parte din Boardul European la Nivel Înalt pentru Competențe, inițiat de vicepreședintele executiv al Comisiei Europene, Roxana Mînzatu. Grupul de lucru reunește universități, companii și organizații patronale și sindicale, pentru adezvoltarea competențelor în Europa în perioada 2026-2029.

Pentru cele mai recente știri:
https://euronews.ro/

Abonați-vă la canalul nostru de Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCbATDExtWstHnwWELZnXNZA

Urmăriți-ne și pe Social Media:
https://whatsapp.com/channel/0029VaCnS0e4Y9luISUdOk1n

https://www.facebook.com/ro.euronews
https://www.instagram.com/euronews_romania

Sursa: Youtube / Euronews Romania

Alte Stiri & Articole

Ooni Koda

Web site realizat de Dow Media servicii Web Design | Gazduire Web furnizata de SpeedHost.ro