
Părinții unui copil născut la Maternitatea Polizu acuză medicii că acesta ar fi murit după contractarea unei infecții nosocomiale din spital.
Direcția de Sănătate Publică a fost în inspecție și a sesizat Colegiul Medicilor cu privire la un posibil caz de malpraxis. Conducerea spitalului a făcut deja o anchetă internă, iar polițiștii au anunțat că a fost deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă încă de la jumătatea lunii aprilie.
Pentru cele mai recente știri:
https://euronews.ro/
Abonați-vă la canalul nostru de Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCbATDExtWstHnwWELZnXNZA
Urmăriți-ne și pe Social Media:
https://whatsapp.com/channel/0029VaCnS0e4Y9luISUdOk1n
https://www.facebook.com/ro.euronews
https://www.instagram.com/euronews_romania
@euronews.romania
https://www.threads.com/@euronews_romania
Sursa: Youtube / Euronews Romania
Web site realizat de Dow Media servicii Web Design | Gazduire Web furnizata de SpeedHost.ro