Un bebeluș a murit la Maternitatea Polizu. Ce reclamă părinții și precizările ministrului Rogobete

mai 12, 2026

Părinții unui copil născut la Maternitatea Polizu acuză medicii că acesta ar fi murit după contractarea unei infecții nosocomiale din spital.

Direcția de Sănătate Publică a fost în inspecție și a sesizat Colegiul Medicilor cu privire la un posibil caz de malpraxis. Conducerea spitalului a făcut deja o anchetă internă, iar polițiștii au anunțat că a fost deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă încă de la jumătatea lunii aprilie.

Pentru cele mai recente știri:
https://euronews.ro/

Abonați-vă la canalul nostru de Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCbATDExtWstHnwWELZnXNZA

Urmăriți-ne și pe Social Media:
https://whatsapp.com/channel/0029VaCnS0e4Y9luISUdOk1n

https://www.facebook.com/ro.euronews
https://www.instagram.com/euronews_romania

@euronews.romania


https://www.threads.com/@euronews_romania

Sursa: Youtube / Euronews Romania

Alte Stiri & Articole

Ooni Koda

Web site realizat de Dow Media servicii Web Design | Gazduire Web furnizata de SpeedHost.ro