Protest spontan la fabrica de arme din Cugir. Angajații se plâng de salarii prea mici

iunie 3, 2026

Sute de angajați de la fabrica de arme din Cugir au oprit lucrul și au ieșit în curtea fabricii ca să ceară salarii mai bune. De la 1 iulie, foarte mulți dintre cei 700 de muncitori ar urma să fie încadrați pe salariul minim pe economie, spun liderii de sindicat care îi reprezintă.

Pentru cele mai recente știri:
https://euronews.ro/

Abonați-vă la canalul nostru de Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCbATDExtWstHnwWELZnXNZA

Urmăriți-ne și pe Social Media:
https://whatsapp.com/channel/0029VaCnS0e4Y9luISUdOk1n

https://www.facebook.com/ro.euronews
https://www.instagram.com/euronews_romania

Sursa: Youtube / Euronews Romania

Alte Stiri & Articole

Ooni Koda

Web site realizat de Dow Media servicii Web Design | Gazduire Web furnizata de SpeedHost.ro