
Sute de angajați de la fabrica de arme din Cugir au oprit lucrul și au ieșit în curtea fabricii ca să ceară salarii mai bune. De la 1 iulie, foarte mulți dintre cei 700 de muncitori ar urma să fie încadrați pe salariul minim pe economie, spun liderii de sindicat care îi reprezintă.
Pentru cele mai recente știri:
https://euronews.ro/
Abonați-vă la canalul nostru de Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCbATDExtWstHnwWELZnXNZA
Urmăriți-ne și pe Social Media:
https://whatsapp.com/channel/0029VaCnS0e4Y9luISUdOk1n
https://www.facebook.com/ro.euronews
https://www.instagram.com/euronews_romania
Sursa: Youtube / Euronews Romania
Web site realizat de Dow Media servicii Web Design | Gazduire Web furnizata de SpeedHost.ro