Polonia vrea să interzică utilizarea telefoanelor mobile de către elevi în incinta şcolilor primare | AUDIO

iunie 4, 2026

Polonia intenționează să interzică utilizarea telefoanelor de către elevi în toate școlile primare — așa prevede un proiect de lege aprobat de guvernul de la Varșovia, relatează agenția germană de știri dpa. Măsura ar urma să intre în vigoare începând cu 1 septembrie. Guvernul a aprobat, de asemenea, un pachet de măsuri menite să consolideze […]

 

Citeste integral pe Europafm - Polonia vrea să interzică utilizarea telefoanelor mobile de către elevi în incinta şcolilor primare | AUDIO

Alte Stiri & Articole

Ooni Koda

Web site realizat de Dow Media servicii Web Design | Gazduire Web furnizata de SpeedHost.ro