
„Polonia și România sunt cetăți pe flancul estic al NATO”. A fost mesajul transmis de președintele de la Varșovia, la Cotroceni.
Karol Nawrocki și Nicușor Dan au discutat despre summitul în format B9 pe care îl vor prezida, dar și despre consolidarea relațiilor dintre România și Polonia.
„România și Polonia își asumă cea mai mare responsabilitate pentru apărarea Europei față de Rusia”, a spus liderul polonez.
Pentru cele mai recente știri:
https://euronews.ro/
Abonați-vă la canalul nostru de Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCbATDExtWstHnwWELZnXNZA
Urmăriți-ne și pe Social Media:
https://whatsapp.com/channel/0029VaCnS0e4Y9luISUdOk1n
https://www.facebook.com/ro.euronews
https://www.instagram.com/euronews_romania
@euronews.romania
https://www.threads.com/@euronews_romania
Sursa: Youtube / Euronews Romania
Web site realizat de Dow Media servicii Web Design | Gazduire Web furnizata de SpeedHost.ro