Ilinca Băcilă, despre Alexandra Căpitănescu: „Sunt mândră să fiu româncă datorită momentului lor”

mai 16, 2026

„Sunt mândră să fiu româncă datorită momentului lor”, spune Ilinca Băcilă, fostă concurentă la Eurovision, despre show-ul făcut de Alexandra Căpitănescu și trupa ei.

Cu siguranță nu este singura care simte că România este foarte bine reprezentată la Eurovision Song Contest 2026.

Alexandra Căpitănescu a impresionat joi, în a doua semifinală, iar diseară va urca din nou pe scenă pentru marea finală a concursului.
Îi ținem pumnii!

Pentru cele mai recente știri:
https://euronews.ro/

Abonați-vă la canalul nostru de Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCbATDExtWstHnwWELZnXNZA

Urmăriți-ne și pe Social Media:
https://whatsapp.com/channel/0029VaCnS0e4Y9luISUdOk1n

https://www.facebook.com/ro.euronews
https://www.instagram.com/euronews_romania

@euronews.romania


https://www.threads.com/@euronews_romania

Sursa: Youtube / Euronews Romania

Alte Stiri & Articole

Ooni Koda

Web site realizat de Dow Media servicii Web Design | Gazduire Web furnizata de SpeedHost.ro